Każdy administrator Linux wie, że system Android w znacznym stopniu – w linii prostej pochodzi od popularnego „pingwina”. Istotnym podobieństwem jest tu możliwość uruchomienia dostępu do aplikacji systemowych z poziomu uprawnień root.
Jak zatem zrootować Androida?
1. Najpierw pobieramy na komputer oprogramowanie, które pozwoli nam sterować zdalnie pracą naszego smartfona.
2. Następnie pobieramy narzędzie Unlock Root. Jest ono dostosowane do konkretnych, określonych urządzeń mobilnych (w przypadku systemów Android 2.2, 2.3, 4.0, 4.0.1, 4.0.2, 4.0.3. obsługiwane są wszystkie urządzenia). Po pobraniu, uruchamiamy aplikację.
3. Kolejnym krokiem jest uruchomienie funkcji debugowania USB (Menu –> Ustawienia –> Opcje programistyczne –> Debugowanie USB). Następnie podłączamy telefon do komputera i wykrywamy go za jego pomocą.
4. Nie zapomnij o wciśnięciu przycisku Root. Po jego uaktywnieniu, proces rootowania będzie trwał kilkadziesiąt sekund. Aplikacja może nakłaniać do zainstalowania dodatkowych komponentów. Nie warto tego robić…
5. Po zakończeniu czynności należy użyć funkcji Reboot. Pozwoli ona na ponowne uruchomienie urządzenia mobilnego.
Po zakończeniu powyższych czynności, system Android zostanie zrootowany, co oznacza nieograniczony dostęp do wszelkich aplikacji i plików systemowych.
Na koniec jeszcze jedna uwaga. W urządzeniu mobilnym nie wolno usuwać narzędzia SuperSU. Jest ono odpowiedzialne za pracę w trybie root. Dlatego zalecamy, by czynność tą wykonał informatyk Linux, bądź inna, doświadczona osoba.
Informatyk Linux
2018-04-14
blog